iTV 77

 

Życiorys Kamila " Snoopy " Szybińskiego

 

 

Polak-Amerykanin, Kamil Szybiński, pseudonim sportowy Snoopy, urodził się w 1983 roku w Chicago, USA.

Od 1988 do 2002 roku wraz z rodzicami i starszym bratem mieszkał w Wesołej, w osiedlu Zielona. Tu spędził beztroski okres swojego dzieciństwa i czas dorastania. Był uczniem szkoły podstawowej w Zielonej, a następnie kontynuował naukę w szkole amerykańskiej. Maturę zdawał w liceum francuskim w Warszawie.

Był wrażliwym, pracowitym człowiekiem, zapalonym podróżnikiem i sportowcem.

Należał do grupy młodych ludzi, którzy wprowadzali w Polsce akrobatyczną jazdę na rolkach. Lansowali wśród młodzieży również skaterski styl rodem z USA. Snoopy wykonywał wszystkie najtrudniejsze ewolucje w tym sporcie, stając się wzorem do naśladowania dla innych. Uzyskał wiele nagród na zawodach krajowych i zagranicznych. Dzielił się swoimi doświadczeniami z innymi, uczestnicząc w promocji tego sportu, jeżdżąc po Polsce oraz występując w mediach. Jako junior był v-mistrzem Polski seniorów w tej dyscyplinie sportu. Ćwiczył również brazylijską sztukę obrony Capoeira.

Dzięki pomocy matki stewardesy PLL LOT, w ciągu swoich 19 lat życia odwiedził 35 krajów na 7 kontynentach. Odbył dwie podróże dookoła świata, w tym jedną samodzielnie. 

W podróżowaniu pomagała mu znakomita znajomość języka angielskiego, francuskiego oraz hiszpańskiego. Po ojcu odziedziczył pasję filmowca i każdą podróż dokumentował w formie zdjęć i filmów, które umieszczał na swoich stronach internetowych. Brał udział w festiwalach filmów podróżniczych.

Będąc w klasie maturalnej sam znalazł w internecie ofertę nauki w USA.

Dzięki swoim dotychczasowym wynikom w nauce oraz swoim pasjom, którymi zainteresował komisję kwalifikacyjną, otrzymał wysokie stypendium amerykańskie.

Studia rozpoczął w roku 2002 w Marymount College w Kalifornii.

Chciał studiować właśnie tam, aby oprócz nauki uprawiać swój ulubiony sport wśród najlepszych.

Zginął tragicznie w Kalifornii 17 września 2002 r., w pobliżu swojej szkoły, w dotychczas niewyjaśnionych okolicznościach.

 

Zasady, którymi kierował się w swoim życiu i  które promował:

- Być uczciwym i pracowitym.

- Wypracować umiejętność analitycznego i logicznego myślenia.

- Uzyskać odpowiednie wykształcenie.

- Posiąść umiejętność kontaktowania się z różnymi środowiskami kulturowymi.

- Posiadać pasje życiowe, entuzjazm i radość życia.

- Doskonalić sprawność fizyczną.

- Posiadać pewność siebie i zdolności do samoprezentacji.

 

Żródla:

Zasoby internetowe w tym strona www.wesolakamilsnoopy.pl i www.dookolaswiata.pl

Ślizg, Rzeczpospolita, Nowy Dziennik, Panorama

TVP, Polsat, TVN,